Arkiva e etiketave: Petulla me çokollatë. Të shpejta dhe të thjeshta për t’u bërë me shumë pak përbërës!

Petulla me çokollatë dhe pa miell. Të shpejta dhe...

1.Në një blender bashkoni bananet e qëruara, vezën dhe tërshërën. 2.I përzieni 15-30 sekonda sa të arrini një masë kremoze. Shtoni edhe kanellën. 3.Ngrohni një tigan që nuk ngjit. 4.Filloni e skuqni petullat për 5 minuta para e mbrapa....