Arkiva e etiketave: petulla

Petulla me çokollatë dhe pa miell. Të shpejta dhe...

1.Në një blender bashkoni bananet e qëruara, vezën dhe tërshërën. 2.I përzieni 15-30 sekonda sa të arrini një masë kremoze. Shtoni edhe kanellën. 3.Ngrohni një tigan që nuk ngjit. 4.Filloni e skuqni petullat për 5 minuta para e mbrapa....

Petulla me krem karamel dhe kikirik për mëngjesin e...

1.Fillimisht në një enë qelqi hedhim miellin, vezët, sheqerin, gjalpin dhe i rrahim, më pas i shtojmë dhe pak qumësht derisa të bëhet një masë brumi e trashë. 2.Ndërkohë që brumi pushon pak, bëjmë pjekjen e kikirikëve me lëvore...

Petulla të mbushura me marmalatë për mëngjes

1.Ngrohni qumështin dhe aty shkrini sheqerin dhe majanë e freskët derisa të formoni një masë kremoze. 2.Ndërkohë millin e keni situr dhe e keni hedhur në një tas bashkë me gjalpin e shkrirë. 3.Filloni shtoni ngadalë qumështin me sheqerin...

Mëngjes plot fibra: Petulla me djathë dhe barishte

1.Në në një enë bashkoni miellin, kosin, qepën dhe djathin. Trazojini mirë dhe shtoni sodën e barishtet e tjera. 2.Punojeni mirë masën dhe fomoni disa toptha të vegjël me madhësi sipas dëshirës. 3.I skuqni në një tigan me vaj...

Petulla me boronicë për mëngjesin e sotëm

Vendosni një tavë në ngrohje mesatare. Në një tas të mesëm, përzieni miellin, sheqerin, pluhurin e pjekjes dhe kripën dhe lëreni mënjanë. Në një tas të veçantë, përzieni qumështin e avulluar dhe lëngun e limonit. Lereni të pushojë për...

Petulla të buta me kos dhe shëllirë djathi që...

Në tavolinën e punës, pasi keni situr miellin hapni në mes një hapësirë. Shtoni pluhurin e pjekjes, sodën dhe vezën. Punojeni mirë brumin, shtoni ndërkohë vajin. Në fund shtoni shëllirën gradualisht dhe kosin. Punojeni mirë brumin derisa të bëhet...

Gjethet e selinosë. Me to mund të bëjmë gjëra...

Çfarë të bëjmë me gjethet e selinosë? Këtë perime e përdorim për supa, për t’u dhënë shije pjatave të ndryshme apo për të përgatitur koncentrate perimesh të bëra vetë. Gjethet e selinosë janë një lëndë e parë e shëndetshme...