Guxo dhe shijo një smoothie me petale trëndafili!

Smoothiet janë një trend për shumë njerëz, jo vetëm për shijen e tyre, por edhe për faktin se të lejojnë të eksperimentosh së tepërmi.

Sugjerimi i Nepsit për sot është një smoothie me petale trëndafili.

Ju duhen:

  • 1 ½ banane
  • ½ pjeshkë ose portokall të kuq
  • 100 gram luleshtrydhe
  • 10 petale trëndafili ( të lara mirë dhe të pa spërkatura me ndonjë solucion).
  • 4-5 kuba akulli

Udhëzime: 

Bashkoni të gjithë përbërësit në një blender, përveç akullit.

Image titled Make a Rose Smoothie Step 1

I trazoni derisa të bëhen një masë homogjene.

Image titled Make a Rose Smoothie Step 2

E shërbeni në një gotë dhe shtoni kubat e akullit.

Image titled Make a Rose Smoothie Step 3

Shijojeni. Ky smoothie është ideal për t’u shoqëruar me petulla ose me tost!

Image titled Make a Rose Smoothie Step 4

 

 

Lini një koment