Këshilla

Adhuruesit e kafes të mblidhen këtu: Ja përse duhet...

Lajm i mirë për të gjithë adhuruesit e kafes: Konsumimi i kafes ju ndihmon të jetoni më gjatë dhe ul risqet për vdekje të parakohshme. Në studimin e realizuar prej më shumë se 10 vitesh, u morën në studim...

3 mënyra të shëndetshme për ta gatuar argjinaren në...

Argjinarja mund të duket një bimë e frikshme për tu gatuar nga ju në shtëpi, por në të vërtetë përgatitja e saj është unike dhe nuk është aq e vështirë sa e mendoni. Ajo është shumë e pasur me...

Prit, mos i hidh farat e avokados! Pas këtij...

Farat e avokados jo vetëm që hahen por janë edhe shumë të shëndetshme. Në vend që t’i hidhni, ju mund t’i përdorni duke i larë, hequr lëkurën e sipërme, thërrmuar ose duke i bërë kremoze në një blender. Blogeret...

Ushqimet që duhet t’i hani tani për ta mbrojtur...

Duhet ta përgatisni lëkurën tuaj për rrezet e forta të stinës së verës. Çokollata, vaji i ullirit, por edhe beta karoten që gjendet te karotat, apo edhe acidet yndyrore që gjenden te salmoni, apo boronicat, janë ushqimet që duhet...

5 shenjat që ju paralajmërojnë se nuk po konsumoni...

Proteina është shumë e rëndësishme në organizmin e njeriut. Falë aminoacidëve që gjenden në proteinë, arrijmë të ngrihemi në këmbë dhe të vrapojmë. Pasja e një baraspeshe të mirë nitrogjeni në trup është thelbësore për rritjen dhe riparimin e...

3 mënyra si ta hidratoni siç duhet lëkurën

Si ta mbani lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të shmangni problemet klasike të thatësi? Hidratojeni lëkurën, ruani nivelet normale të lagështisë në të dhe reduktoni humbjen e ujit. Këto janë thelbësore për të kundërshtuar klimën agresive dhe faktorët e...

12 zakonet gjatë natës, që iu bëjnë të shtoni...

  Shumë prej nesh nuk e kuptojmë se ku po gabojmë, që nuk po mundemi të arrijmë peshën tonë ideale ose po shtojmë më shumë seç duhet. E gjitha lidhet me regjimin tuaj ditor. 1.Nuk po flini sa duhet...

Për lëkurë pa akne dhe me shkëlqim provo këto...

Ne jemi çfarë pimë dhe çfarë hamë. Dhe të gjithë e dimë se mënyra më e mirë për të pastruar organizimin tonë është të konsumojmë pijet e duhura. Këtu keni një listë të pijeve që mund t’i përgatisni në...