Sugjerojmë:

20-30 min

Si kjo nuk keni provuar: Mëlçi pule të gatuar...

1.Shkrini gjalpin në një tigan, pastaj hidhni qepën e grirë hollë deri sa të marrë ngjyrë të artë, të verdhë. 2.Shtoni mëlçitë e prera në copa dhe skuqini aq kohë derisa të ndryshojnë ngjyrë. 3.Mëlçitë e skuqura ngjyejini në...

Keni provuar sallatë me patate të ëmbël? Kjo është...

1.Nxehni furrën në 220 gradë C. 2.Në një tas të madh, përzieni patatet, 2 lugë gjelle vaj ulliri, ½ lugë çaji kripë dhe piperin. 3.Vendosini patatet në një tavë të mbuluar me letër kuzhine dhe lërini të piqen derisa...

Ju duhen vetëm biskota dhe çokollatë, që të shijoni...

Kremin e ngrohim në një tenxhere dhe kur fillon të vlojë i shtojmë çokollatën për tu shkrirë. 2. Pasi të shkrihet shtojmë biskotat e thyera dhe tortillën e gatshme. 3. Masën e përgatitur e vendosim në një tavë xhami të...

Kalcone e mbushur me peperoni dhe mocarela

1.Ngroheni furrën në 350 °C. 2.Në një tas të vogël, përzieni piper, salcë makaronash dhe djathë mocarela. 3.Në një sipërfaqe të lehtë të lyer me miell, ndani brumin në katër pjesë. 4.Rrotullojeni çdo copë brumi dhe mbusheni me sallam...

Panine me tërsherë sipas traditës skoceze

1.Hidhni ujin e mbi tërshërë në një tas të madh. 2.Shtoni sheqerin kaf, kripë dhe vaj. Vazhdoni të përzieni përbërësit deri sa uji të ftohet pak. 3.Ndërkohë, në një tas të vogël, tretni majanë në ujë të ngrohtë dhe...

Për të lëpirë gishtat: Gjoks pule me salcë limoni...

1. Ngrohni furrën në 220 ° C. 2.Marinoni gjoksin e pulës me kripë dhe piper. 3.Hidhni pak vaj në një tigan dhe shtoni gjokset e pulës të gatuhen deri sa të marrin ngjyrë kafe të artë, rreth 6 minuta....

Keni dëgjuar për mëngjesin Sheepherder? Kjo është receta

1.Në një tigan të madh, gatuani proshutën dhe qepën mbi nxehtësinë mesatare deri sa proshuta të jetë skuqur. 2.Hiqeni proshutën nga tigani dhe shtoni patatet. 3.Gatuajini mbi nxehtësi mesatare rreth 10 minuta. 4.Me anë të një luge krijoni 8...

Supë pule me karrota dhe djathë bebe që stomaku...

1.Në një tenxhere hedhim pak vaj ulliri dhe shtojmë hudhrën dhe xhinxherin e ndarë në copa. 2.Pastaj hedhim fileton të cilën e kemi prerë më parë. 3.I lemë të skuqen për 5 minuta. 4.Shtojmë kripë, piper, trumzë dhe pak...

Kaq e thjeshtë, kjo recetë e pastave me mish...

1.Në një tigan të madh, hidhni gjalpin dhe vendoseni mbi sobë në nxehtësi të ulët. 2.Shtoni hudhrën dhe gatuajeni për 30 sekonda. 3.Shtoni domaten e tharë dhe ¾ e lëngut të pulës duke shtuar gradualisht nxehtësinë në temperaturë mesatare...