Smoothie për të cilin kanë nevojë diabetikët

Smoothie për të cilën kanë nevojë diabetikët

Persona: 2
Koha e përgatitjes: 5 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ingredientët

  • 1 portokall i vogël (pa lëkurë, pa fara)
  • ½ filxhan me boronica
  • ½ gotë qumësht bajameje
  • 100 gram spinaq ose kale
  • ½ kos grek

Udhëzimet

1

Në një blender bashkoni kosin me boronicat. I trazoni disa sekonda dhe më pas shtoni përbërësit e tjerë.

2

Shërbejeni smoothien e ftohtë. Ju bëftë mirë!

Lini një koment