Avokado e mbushur me vezë, e pjekur në furrë për një mëngjes plot vlera ushqyese

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
20 min
Koha gatimit
10 min
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
223
2 avokado
4 vezë
50 gr speca jeshil
100 gr proshutë e tymosur
100 gr domate të grira në copa të vogla
100 gr djathë të bardhë të copëtuar
50 gr qepë të njoma

1.Ndani avokadot përgjysmë. I hiqni bërthamën dhe tulin.

2.Brenda secilës thyeni nga një vezë.

3.Sipër i shtoni domatet, djathin, qepën, specat dhe baicon.

4.I vendosni në një tavë dhe i fusni në furrë për 12 minuta në temperaturë 220 gradë. Ju bëftë mirë.

Komento