Fillojeni mëngjesin ëmbël me waffles dhe luleshtrydhe

2 gota miell
3-1 / 2 lugë çaji pluhur pjekje
3/4 filxhan sheqer
2 vezë të mëdha
1-1 / 2 gota qumësht
1 lugë çaji ekstrakt vanilje
1 filxhan gjalpë, i shkrirë
Feta luleshtrydhesh të freskëta ose shurup

1.Në një tas kombinoni miellin, sheqerin dhe pluhurin për pjekje.
2.Në një tas tjetër, rrihni lehtë të verdhat e vezëve.
3.Shtoni qumësht, gjalpë dhe vanilje dhe përzieni mirë.
4.Hidhini tek përbërësit e thatë dhe përzijini derisa të kombinohen.
5.Rrihni mirë të bardhat e vezëve derisa të formohet masa kremoze dhe shtojeni tek brumi i përgatitur.
6.Më pas hidheni brumin të piqet në enën e përshtatshme për waffles.
7.Shërbejeni me feta luleshtrydhesh dhe shurup sipër.
8.Ju bëftë mirë!

Lini një koment