Lëkurë elastike dhe të hidratuar? Mënyra më e thjeshtë dhe efikase është kjo

Lëkurë elastike dhe pa rrudha është ëndrra e çdo gruaje! Ndaj ne do ju mësojmë sot një mënyrë të thjeshtë, efikase dhe të pakushtueshme si ta mbani lëkurën sa më elastike dhe të hidratuar.

Ajo që ju duhet është 1 kastravec dhe 1 vezë.

Përse këto dy produkte?
Kastraveci përmban antioksidantë dhe vitamina C dhe K, të cilat shkatërrojnë radikalet e lira në trup, parandalojnë rrudhat dhe plakjen. Nga ana tjetër të bardhat e vezëve, kanë aftësi të tërheqin lëkurën.

Si ta përgatisni?

  • Qeroni kastravecin dhe e bëni si pure në një blender. Shtoni të bardhën e vezës dhe e trazoni mirë.
  • Tani e merrni masën dhe e kulloni me ndihmën e një site, derisa t’i ikë tërësisht lëngu.
  • Tani aplikojeni maskën në fytyrën e pastruar dhe e lini të veprojë për 15 minuta.
  • Në fund e shpëlani fytyrën me ujë të bollshëm. Përsëriteni maskën dy herë në javë për rezultate më të mira.

Lini një koment