Makarona në furrë me mish viçi dhe perime, super të shijshme për çdo vakt

100 gr bizele
100 gr mish viçi
3-4 thelpinj hudhër
2 karrota
2-3 kokrra domate
1 qepë
2-3 lugë djathë parmixhano të grirë
Vaj ulliri
Djathë brie
Borzilok

1.Në një tenxhere hidhni të gjithë përbërësit perveç domates.
2.Përzijini për 10 minuta dhe shtoni domatet.
3.I gatuani përsëri për 10-15 minuta të tjera dhe ndërkohë zieni makaronat me gjysmën e kohës që shkruan paketimi.
4.I bashkoni makaronat dhe përbërsit e tjerë në një tavë dhe sipër shtoni djathrat.
5.Lërini në furrë për 10 minuta sa makaronat të jenë pjekur dhe djathrat të jenë shkrirë plotësisht.
6.Kur ti servirni mund të shtoni pak borzilok sipër.

Lini një koment