Një supë fantastike me mish keci dhe oriz

Mish keci
1 qepë
2 degë selino
2 karrota
Speca
Domate qershi
Kripë
Piper
Oriz

1.Në fillim zieni mishin me qepën, karrotat dhe selinonë.

2.Ndërkohë në një tigan me pak vaj skuqni specat me pak qepë, kripë e piper.

3.Pasi janë zbutur pak shtoni domatet dhe orizin dhe lërini të skuqen për 2- 3 minuta.

4.Më pas shtojini të gjitha tek mishi që zien dhe lërini deri sa orizi të ketë zier plotësisht.

5.Ju bëftë mirë!

Lini një koment