Omëletë me kërpudha për mëngjesin e sotëm

Ingredientët

  • 2 vezë
  • 55 gram kërpudha
  • 1 qepë të njomë
  • 1 lugë gjelle gjalpë
  • kripë, piper

Udhëzimet

1

Në një tigan skuqni gjalpin.

2

Ndërkohë në një enë rrihni vezët me një pirun. Shtoni edhe qepën e njomë të grirë imët.

3

Tani e shtoni vezën tek tigani. Shtoni kripë e piper.

4

Pas disa sekondash shtoni kërpudhat.

5

Sapo të shikoni që veza është mpiksur e hiqni omëletën nga tigani dhe e bëni role.

6

Shërbejeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë!

Lini një koment