Patate me djathë në furrë për mëngjes

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
20 min
Koha gatimit
10 min
Sugjerohet për:
8 persona
Kalori:
234
8 vezë
1/2 filxhan qumësht
9-10 salçiçe italiane
20 patate të ëmbla të copëtuara dhe të skuqura
7 copa djathë të butë
Kripë
Piper

Ngrohni furrën paraprakisht në 350 gradë.

Vendosni 1 gotë djathë.

Vendosni pjesën tjetër të përbërësve në një tas të madh dhe përzijeni mirë.

Hidhini në tigan dhe piqini për 30 – 35 minuta.

Hiqeni nga furra dhe shtoni djathin e mbetur.

Vendoseni përsëri në furrë dhe gatuajeni për 5 – 7 minuta.

Komento