Për drekë makarona me mish pule e kërpudha

Veshtiresia
Mesatare
Gati për:
15 minuta
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
412
1 pako makarona
2 fileto pule
120 gram pomodorini
½ lugë çaji piper i kuq pluhur
4-5 kërpudha
1 filxhan panna
2 filxhanë me spinaq
1 gotë ujë
½ filxhan me djathë parmixhano
2 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë gjelle hudhër pluhur
3 lugë gjelle krem djathi
Kripë, piper

1.Gatuani pastat në formë aldente. Ruani një gotë nga uji i makaronave dhe më pas kullojini ato. 2.Merrni kërpudhat, i hiqni cipën dhe më pas i prisni në copa të vogla. 3.Në një tigan me pak vaj ulliri filloni skuqni filetot e pulës të prera në copa të vogla, kërpudhat dhe pomodorinit ( i shtoni […]

1.Gatuani pastat në formë aldente. Ruani një gotë nga uji i makaronave dhe më pas kullojini ato.

2.Merrni kërpudhat, i hiqni cipën dhe më pas i prisni në copa të vogla.

3.Në një tigan me pak vaj ulliri filloni skuqni filetot e pulës të prera në copa të vogla, kërpudhat dhe pomodorinit ( i shtoni dalëngadalë përbërësit e tjerë).

4.I shtoni kripë, piper dhe pak piper të kuq. Nga fundi i shtoni edhe spinaqin, ujin dhe i përzieni mirë.

5.Tani shtoni pastat, i trazoni, shtoni djathin parmixhano, kremin e djathit dhe i përzieni mirë.

6.shërbeni të ngrohta me pak borzilok sipër. Ju bëftë mirë.

Komento