Plot vitamina dhe hekur: Smoothie me spinaq dhe banane për mëngjesin tuaj

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
3 minuta
Koha gatimit
5 minuta
Sugjerohet për:
1-2 persona
Kalori:
235
1 mollë jeshile
1/2 lëng limoni
1 banane e ngrirë
1/4 lugë çaji xhinxher pluhur
1 tufë spinaq
1 degë selino
1/2 kastravec

1.Të gjithë përbërësit pasi i keni larë e pastruar mirë i bashkoni në një blender.

2.I fruloni për disa sekonda dhe sapo masa të jetë bërë homogjene e shërbeni nëpër gota dhe shijojeni.

3.Kjo smoothie do ju mbushë plot me energji!

Komento