Sallatë e shëndetshme me spinaq dhe luleshtrydhe

Veshtiresia
E thjeshtë
Gati për:
Koha gatimit
10 minuta
Sugjerohet për:
8 persona
Kalori:
235 kalori
2 tufa spinaq, të lara dhe të prera në pjesë të vogla
4 gota luleshtrydhe të prera
½ filxhan vaj perimesh
¼ filxhan uthull e bardhë
½ filxhan sheqer i bardhë
¼ lugë çaji me spec djegës
2 lugë fara susami

1.Në një tas të madh hidhni së bashku spinaqin dhe luleshtrydhet.

2. Në një tas mesatar përzieni vajin, uthullën, sheqerin, specin dhe farat e susamit.

3. Hidhni sipër spinaqin dhe luleshtrydhet.

Komento