Sallatë me vezë të ziera, gati në pak minuta!

2 lugë gjelle salcë kosi
4 vezë të ziera
1 lugë çaji mustardë
2 lugë gjelle majonezë
1 hudhër e njomë e prerë imët
Kripë, piper

1.Vezët e ziera i qëroni dhe më pas i thërrmoni në një enë.

2.Sipër i shtoni përbërësit e tjerë dhe më pas i përzieni të gjitha bashkë.

3.Sallata është gati, ju bëftë mirë!

Lini një koment