Tavë me patate të zhytura në salcë limoni

Tavë me patate të zhytura në salcë limoni

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 30 minuta

Sekreti i kësaj tave të thjeshtë, por shumë të shijshme qendron tek erëzat. Detajet jua thotë receta, prandaj mos nguroni t'i hidhni një sy!

Ingredientët

  • 5 patate të mëdha
  • 1 tufë majdanoz e grirë imët
  • Për salcën: 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 filxhan qumësht
  • ¼ filxhan me ujë
  • 1 lugë gjelle me miell
  • 2 lugë gjelle lëng limoni
  • Pak kripë për shije

Udhëzimet

1

Qëroni patatet dhe i prisni në feta të holla rrumbullake.

2

I radhisni në një tavë sipër njëra tjetrës.

3

I shtoni sipër pak kripë dhe majdanoz.

4

Pasi i keni përzierë pak me duar, i shtoni sipër salcën.

5

Tani i fusni në furrë për 30-35 minuta derisa patatet të zbuten tërësisht. Shijojini të ngrohta!

Lini një koment